Pozdrav z Athén

15. 3. 2021

Běla Šebestová, studentka programu Učitelství českého jazyka a literatury pro střední školy, je na stáži v České Asociaci Athény.

O své zkušenosti píše:

"Na pracovní stáži v Athénách se věnuji převážně výuce bilingvních dětí z prvního stupně. Přímo v řecké metropoli dětem poutavě přibližuji češtinu takovou, jakou se učí žáci v České republice. Vedle toho vedu i online hodiny pro skupinky prvňáků z celého světa. Mým úkolem je rozšiřovat jejich slovní zásobu a pomáhat zlepšovat jejich komunikaci v češtině, a tak hodiny stavím na různých průřezových tématech, která děti baví a zároveň obohacují. Vzhledem k tomu, že nynější situace moc nepřeje živým kulturním akcím, pomáhám alespoň s administrativními záležitostmi místního krajanského spolku, online besedami nebo korigováním rozličných textů. Vedle toho si užívám město plné překvapení a prověřuji chuť zdejších gyrosů."