Pozdrav z Kielu

23. 4. 2023

Abych byl upřímný, když jsem vybíral zemi, do které bych se chtěl v rámci studijního pobytu podívat, Německo nebylo na prvním místě. Každý si představí suchý německý humor, deštivé počasí a německá kuchyně taktéž příliš vyhlášená není.

Avšak má motivace se v konečně opravdu zlepšit v německém jazyce nakonec nad těmito stereotypy zvítězila, a já vycestoval na sever do Kielu - přístavního města ležícího u Baltského moře poblíž dánských hranic.

Po měsíci zde stráveném musím říct, že svého rozhodnutí nelituji. Město se rozkládá podél mořského fjordu, tudíž nabízí krásné výhledy na vodní hladinu, nachází se zde krásné písečné pláže, lidé jsou velmi přívětiví a místní ESN pro zahraniční studenty neustále plánuje bohatý program. Na univerzitě se cítím jako doma a vyučující na katedře slavistiky jsou vždy rádi, že mají v seminářích někoho ze slovanských zemí.

Rád bych vás tedy všechny namotivoval, abyste trochu pozapomínaný Kiel ihned nezavrhovali, jelikož má opravdu co nabídnout!

Ondřej Vespalec