Pozdrav Karolíny Krejčiříkové ze Stockholmu

2. 4. 2024

Hej! Zdravím vás ze Stockholmu, kde tenhle semestr studuji. Bohužel předměty související s počítačovou lingvistikou jsou pouze ve švédštině, a tak mé studium spíše připomíná jazykový kurz. Učím se švédsky a litevsky. Po prvním šoku, kdy jsem zjistila, že litevština je podobná sanskrtu a má sedm pádů, jsem tomuhle jazyku přišla na chuť a musím říct, že litevština je cool jazyk. K tomu se mi povedlo zapsat do předmětu Field linguistics, kde jsme ve skupince zkoumali, jak funguje negace v jednom velmi málo popsaném jazyce. Také navštěvuji litevskou literaturu a kulturu a předmět umění a architektura ve švédsku. Kurzy mám půl na půl online a ve škole.

Ve volném čase objevuji krásy Stockholmu, užívám si spousty přírody velmi dobře dostupné ve Stockholmu i kousek za městem. Taky jsem se vydala za polární kruh, kde jsem si užila nedotčené přírody, spousty sněhu a zimních aktivit. Hodně taky sportuji v rámci univerzitního sportovního spolku, kde po zaplacení členského poplatku můžu navštěvovat všechny sporty, které pořádají, a je jich na výběr opravdu spousta.