Pozdrav z Helsinek

11. 4. 2023

V jarním semestru 2022/23 studuji na Helsinské univerzitě prostřednictvím programu Freemovers. Předměty si vybírám především z magisterského programu Linguistic Diversity and Digital Humanities, ačkoli jsem na bakalářském stupni studia. Tento výměnný pobyt jsem si vybral trochu informatickým směrem a proto jsem si zvolil předměty jako "Programming for Phoneticians" nebo "Data Analysis for Beginners". Využil jsem také možnost navštěvovat kurzy finštiny pro výměnné studenty.

Menším šokem pro mě bylo, že jarní semestr začíná už v polovině ledna, takže jsem musel urychlit předchozí zkouškové období, co to šlo. Na druhou stranu jsem během tohoto studia měl také možnost se dostat do Talinu, hlavního města Estonska, nebo až na sever Finska, do Laponska, kde je možné spatřit polární záři a také ohromné množství sněhu.

Tomáš Sasínek