Pozdrav z Bruselu

20. 11. 2023

Bez popisku

Tento podzim se mi naskytla možnost vyjet na pracovní stáž na Centrum českých studií v Bruselu. Centrum českých studií sídlí na belgické univerzitě Université Libre de Bruxelles (ULB). Pracuji tak přímo v rozsáhlém kampusu univerzity. Rozsáhlá a rozmanitá je také náplň mé pracovní stáže. Hlavně vyučuji večerní kurzy češtiny pro cizince, doučuji studenty prezenčního studia slavistiky na ULB a vedu konverzační klub v češtině pro tyto studenty. Zároveň mám zodpovědnost za správu sociálních médií a knihovny Centra českých studií. Podílím se mimo jiné i na organizaci kulturní akce Café Tchèque, určené pro všechny nadšence českého jazyka a kultury v Bruselu.

I přes veškerou pracovní náplň mám spoustu času na poznávání Bruselu a Belgie celkově. Brusel je známý jako hlavní město Evropy a je to město opravdu mezinárodní, takže si tu každý přijde na své. Nicméně doporučuji vyrazit i za hranice města a poznat další krásy Belgie. Belgie, i když je relativně malá země, ukrývá mnoho malebných míst, která stojí za návštěvu. Určitě by si tu nikdo neměl nechat ujít ochutnávku pralinek, belgických hranolek a vaflí, nebo společné posezení s kamarády u dobrého belgického piva.

Co mě ale osobně v Bruselu mile překvapilo, bylo zjištění, kolik se tu nachází parků. Když tedy toužíme s kamarády po změně a chvilce oddechu v přírodě a nechce se nám cestovat mimo město, není nic jednoduššího než zajít do rozlehlého parku, který sousedí s kampusem ULB a ve kterém na chvíli zapomeneme, že jsme pořád ve městě. V Bruselu, a obecně v Belgii, se ale člověk nemusí obávat nudy. Koná se tu spousta kulturních akcí, výstav v muzeích a galeriích, koncertů a dalšího, až je kolikrát těžké se rozhodnout, které z akcí dát přednost. S čím se ale bohužel při návštěvě Belgie na podzim musí počítat, je déšť a silný vítr, takže deštník, pláštěnka nebo nepromokavá bunda jsou tady hlavním módním a nepostradatelným doplňkem.

Terezie Királyiová


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info